вівторок, 15 лютого 2022 р.

 

Стрітення Господнє 2022: дата, історія, традиції та заборони свята



Стрітення Господнє – важливе християнське свято, яке символізує зустріч Бога з людством

Стрітення Господнє щорічно відзначається 15 лютого. Цей день відноситься до дводесятих свят - тих, які присвячені Христу і подіям з його життя. Назва свята перекладається як "зустріч", оскільки в цей день зустрічаються Старий і Новий заповіти. У народі 15 лютого пов'язують із зустріччю зими і весни.

Раніше ми складали докладний православний календар на лютий 2022, щоб ви не пропустили інші важливі дати.

Історія Стрітення Господнього

Історик і релігієзнавець Ігор Козловський розповідає, що 15 лютого відзначається зустріч Христа с людством. У цей день  Діва Марія і Йосиф прийшли з немовлям Ісусом в храм, щоб принести Богу подяку за первістка.

В храмі їх зустрів Симеон Богоприємець. Він уособлює людство, тому що він чекав пришестя Христа, і він вже згідно із переданням жив близько 300 років. Він бере немовля на руки та помирає. У немовляті Ісусі Симеон відразу визнав Месію. Праведний Симон вважається свідком Божественного походження Христа.

Традиції на Стрітення Господнє

За словами Ігоря Козловського, цей день для слов'ян символізував прихід весни. На Стрітення проводили ворожіння: виставляли на вулицю тарілку із зерном на ніч і чекали, якщо зранку на зерні буде роса, - буде врожай, якщо зерно буде сухе  – то буде поганий врожай.

Святили також воду і свічки. Свічки мали лікувальную силу. Їх використовували у різних обрядах, освячували дім. Святу воду використовують для зняття пристріту і лікування важко хворих. 

Сьогодні потрібно пробачити всі образи, повернути борги. Після свята займаються весняними справами - переганяють худобу, білять дерева, готуються до посіву. 




Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Пам'ятна дата встановлена Указом Президента нашої держави в 2004 році і приурочено до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.

Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч - громадяни України.

В Афганістані загинули 2572 наших співвітчизники.

. Саме тому, 15 лютого цього року приблизно о дев’ятій годині ранку розпочалась церемонія покладання квітів до пам’ятника воїнам-учасникам бойових дій в Афганістані у сквері поблизу виконкому Покровської райради міста Кривого Рогу.. До дійства долучилось приблизно 30 осіб, серед яких були представники міської та районної ради, воїни-афганці, родичі загиблих, а також небайдужі місцеві мешканці. Після покладання квітів загиблих криворіжців вшанували хвилиною мовчання.

Крім того, церемонію з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав провели й у Саксаганському районі. До пам’ятного знаку у сквері на площі 30-річчя Перемоги завітало близько 50 людей, серед яких були: голова виконкому Саксаганської райради Василь Старовойт та його заступники, голова спілки ветеранів Афганістану та воєнних конфліктів в інших країнах «Саланг» Василь Потапов, а також воїни-афганці, рідні полеглих бійців, небайдужі городяни.

Деяких мешканців нашого міста відзначили грамотами та подяками за активну громадську діяльність, розвиток ветеранського руху та з нагоди 33-ї річниці виведення військ з Афганістану. Зокрема, грамоту виконкому Криворізької міськради вручили члену спілки ветеранів Афганістану та воєнних конфліктів в інших країнах «Саланг», а подяку голови Саксаганської райради отримали також члени спілки «Саланг» Микола Рябко, Анатолій Сергіюк та Ігор Сушко. Окрім того, медаллю «За заслуги» ІІІ-го ступеня нагородили заступника голови спілки «Саланг» Віталія Шатрова, а медаллю «Відвага. Мужність. Честь» відзначили учасника бойових дій в Афганістані Костянтина Сінєгіна. Головному спеціалісту відділу у справах сім’я та молоді Світлані Волинкіній вручили подяку Української спілки ветеранів Афганістану Саксаганського району.

Після нагородження усі присутні вшанували хвилиною мовчання воїнів, які віддали свої життя у війні в Афганістані, та урочисто поклали квіти до пам’ятного знаку.

14 лютого у Центрально-Міському районі Кривого Рогу урочисто відкрили пам’ятник воїнам, що загинули в Афганістані.





Бібліотека запрошує всіх своїх користувачів ознайомитися з 
літературою про ці тяжкі роки нашої історії.


                             



.

Немає коментарів:

Дописати коментар