вівторок, 23 березня 2021 р.

 

      Як же приємно отримати в подарунок книгу з теплими вітаннями від автора саме в Тиждень дитячої та юнацької книги! І бібліотека,і учні Криворізької Центрально-Міської гімназії щиро вдячні Благодійному фонду "Бібліотечна країна" за книжечку Богдана Красавцева "Еко-історії для моїх маленьких друзів"
     Книга присвячена дуже важливій темі у наш час-екології навколишнього середовища; має текст двома мовами: українською та російською.А які чудові ілюстрації та дизайн книги! Окрема подяка талановитій художниці Олександрі Красавцевій!
      Упевнена , що цей подарунок знайде багато шанувальників серед читачів гімназії і навчить їх берегти довкілля та піклуватися про природу.

  

  Перші свята дитячої книги були ініційовані працівниками дитячих бібліотек, вони знаходили відгук і підтримку дітвори і дорослих. Так, у 1928 році організували барвисту ходу дітей з плакатами у вигляді обкладинок і персонажів улюблених книжкових видань.

Відлік проведення щорічного свята ведеться з 1943 року, коли письменник Лев Кассіль затіяв з іншими авторами проведення в Москві Дня дитячої книги, який пізніше назвав «Книжчині іменини». Святом надії назвали цей день ті, хто спілкувався з Самуїлом Яковичем Маршаком, Сергієм Михалковим, Агнією Барто, Корнієм Чуковським, Михайлом Пришвиным і іншими авторами.

В наступному 1944 році захід тривав цілий тиждень, що згодом стало традицією.

Лише одного разу в історії проведення свята, в 1945 році, весняні строки заходу замінили осінніми, кількість юних учасників цей рік вже перевищила 30 тисяч осіб. На традиційну зустріч з читачами прийшли не тільки письменники, серед яких були Костянтин Паустовський, Віра Інбер, але і художники-ілюстратори Андріан Єрмолаєв, Євген Рачев. Всі разом вшанували пам’ять авторів, загиблих у Велику Вітчизняну війну. Гості читали нові вірші, разом зі школярами обговорювали питання, які книги потрібні читачам, фотографувалися на пам’ять.

З кінця 50-х років Тиждень дитячої книги після відкриття традиційного свята в Москві став їздити по країні для популяризації читання. Місця проведення щороку змінювалися. «Книжкин тиждень відвідував Мінськ, Тбілісі, Вільнюс, Єреван, Київ та інші міста.

Багато років захід відкривав Корній Іванович Чуковський, улюблений автор багатьох поколінь дітей. В рамках святкування групи письменників виїжджали в школи, бібліотеки, Палаци піонерів. Живе спілкування надихало дітей на творчість, пізнання, відкриття нового.


Корній Іванович Чуковський

Збереження традицій

Стійкість свята, народженого у воєнне лихоліття, вражає. Тиждень дитячої книги зберегла вірність традиціям і розширила свої кордони. Організатори, окрім традиційних весняних канікул, тепер «прихоплюють» дати, тематично пов’язані з комплексом заходів:

·       21 березня – Всесвітній день поезії;

·       1 квітня – день народження К. І. Чуковського;

·      2 квітня – Міжнародний день дитячої книги, приурочений до дня народження Р. Х Андерсена.

Перебудовні часи, складні 90-ті роки руйнували великі плани, але свято, що оселився в душах читачів, не зник, вистояв. Традиції зберегли рядові працівники бібліотек, шкіл, будинків культури, куди приходили діти, щоб поділитися своїми роздумами, дізнатися про нові видання, зустрітися з тими, хто працює над створенням дитячої літератури. Заклик «Всі в бібліотеку!» означав, що належить цікава розмова, в якому кожен зможе висловити свої думки і почуття.

Сучасна Тиждень дитячої та юнацької книги наповнений багатьма подіями:

·         літературними читаннями;

·         конкурсами на знання дитячої літератури;

·         вікторинами з розіграшем призів (подарунки – книги);

·         майстер-класами за участю знаних авторів, перекладачів, художників-ілюстраторів.

Неодмінно проходить книжкова торгівля, де багато видавництва представляють видання відомих і нових авторів для всіх віків: від дошкільного періоду до юнацтва.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар